Ütü Altı Nasıl Temizlenir?

1.a-Beyaz Sirke Mutfak ve banyoda hijyen sağlamak adına kullanılan beyaz sirke ,ütü altında oluşan yanık lekelerini, kireç izlerini temizleyerek, pırıl pırıl olmasını sağlayacaktır. şöyleki; Bir miktar beyaz sirkeyi,bir havlu yardımı ile,ütünün altına sürün.Ve ovalamaya başlayın.Sıcak sirke etkisi ile ütü altı tertemiz olacaktır.
b-BEYAZ SİRKE: Bir bez parçasına sirkeyi döküyoruz.ütüyü ısıtıyoruz.Orta sıcaklıkta ısınmış ütüyü bu bez parçasının üzerinde gezdiriyoruz.Bir 5 dakika,gezdirdikten sonra,ütünün altını temiz Bezle siliyoruz. Gözle fark edilir şekilde temizlendiğini göreceksiniz.
C-BEYAZ SİRKE: Bir kapta limon suyu ile sirkeyi karıştırıyoruz.Pamuklu bir bez parçasına döküyoruz.Ütüyü ısıtıyoruz.Ve bu bez parçası ile

4-ÇAMAŞIR DETERJANI:Kıyafetlerimiz üzerinde oluşturduğu temizlik etkisini,yıpranan ütü tabanında görebiliriz.Ütü tabanını deterjanla nasıl temizleriz: Sıcak su ile 1 kaşık çamaşır deterjanını karıştıralım.
Su çok sıcak olmamalı. sonra bu karışımı karıştırarak deterjanın erimesini sağlayalım.Ütünün yıpranmış alt yüzeyini bu deterjanlı su ile temizleyelim.Bu işlemi bir kaç kere tekrar edilip.Yanmış ütü tabanı tertemiz olacaktır.
5-MUM:Mum ütü altını nasıl temizler:Herhangi bir mum hazırlayın.Ütüyü orta haraketle,çalıştırın.Sıcak olan ütünün tüm tabanına mumu sürün.Elimiz oldukça kalın havlu alın.Bu havlu ile ütünün tabanını temizleyin.Sonrasında ise,bir bezi sirkeli su ile nemlice ıslatın.Ve tabanı tekrar temizleyin.Taban pırıl pırıl olacaktır.
6-LİMON VE KARBONAT:Önce,karbanot ve limondan hafif kıvamlı bir karışım elde edin.Bu karışımı ütünün tabanına bastırarak sürün.5 dakika kadar bekleyin.Sonrasında hafif nemli birbez ile bu karışımı temizleyin.
İşlemi tekrar edin. Göreceksiniz ki ütünüz yeni alınmış gibi olacaktır.
2-DİŞ MACUNU:Diş macunu içinde bulunan maddeler ütünün altında kalan lekeleri yok edecek kadar etkilidir.Bir miktar diş macununu ütünün alt tabanına sürün ve bulaşık süngeri ile,macunu güzelce yayın.Daha sonra,ılık bir bezle tabanını silin ve ütüyü çalıştırıp 1-2 defa buhar verin.Ütünün fişini çekip son temizliği yapın.Ve böylece tabanda yeni alınmış gibi pırıl pırıl parlaklık göreceksiniz.
3-TUZ:Tuzun yapısı asitlidir.Ve bu yapısından dolayı ütünün altındaki lekeleri,giderme özelliği bulunmamaktır.Ütü altı yanınca nasıl temizlenecek diye endişe edersiniz.Nasıl temizlenecek? Şöyleki:Gazate üzerine bolca tuz dökün.Ve ütüyü çalıştırın.Orta sıcaklığa getirin.Daha sonra ütüyü bu tuz bloku üstüne bastırın.Ve birkaç saniye bekleyin.Ve ütünün fişini çekin.Ve yine ılık bir bezle ütünün altını temizleyin.Tertemiz olup yanıklardan kurtulduğunu göreceksiniz.

En Kaliteli ve En Ucuz Kuru Temizleme Nasıl Yapılır

Kuru temizleme alanında öncelik, müşterileri memnun edecek hizmet ağının kurulması olmalıdır. Bu ağı kurarken prensip, hem kaliteli hem de uygun fiyatla müşterileri memnun edecek profesyenel bir sistem oluşturmak olmalıdır. Kaliteden taviz vermeyen ve uygun fiyatı hedef edinmiş hizmet anlayışıyla çalışırken müşterilerimizi memnun eder, özel olduklarını hissettirebilirsiniz Kıyafetlere hiç bir zarar vermeden, temizlik aşaması gerçekleştirilmelidir. Müşterinin hak ettiği standartta hizmet alabilmesi için kurulan sistemde çalışan personelin eğitimli ve konusunda deneyimli olması şarttır. Deneyimli ve eğitimli kadrodan oluşan profesyonel ekip ile,son teknolojik gelişmelere göre oluşan teçhizatlarla çalışırken,makul ücretlerle elit seviyede hizmet verebilirsiniz. Son teknolojiye göre hazırlanıp donatılmış makinalarla çalışırken,marka ürünler kullanarak zamandan tasarruf edebilirsiniz. Makinaların aylık bakım ve kontrolü eksiksiz bir şekilde yapılmalıdır.Kurulan alt yapı hızlı ve güvenli bir şekilde bu işlemi tamamlamalıdır. Kazanılan zaman maliyete direk yansıyacaktır. Uzun süre kullanılan temizleme sıvısı fiyat uygunluğu yanında hizmet kalitesini direkt olumsuz etkiler. Halbuki kullanılan son teknolojik makinalar, temizleyen çözücüyü sürekli damıtma özelliğine sahiptir. Eğitimli personel,son teknolojiye göre donatılmış makinelerle, sürekli damıtma ile her daim yenilenmiş olarak kullanılan temizleme çözeltileri,ve leke çıkarmalara sorunsuz netice veren marka ürünlerle çalışarak, makul ücretlerle muhteşem bir müşteri hizmet verebilirsiniz. Ayrıca hijyenik şartlarda steril olarak,temizlenen ürünlerin özenle muhafaza edilip,hızlı teslimat ilkesi ile yerine iletilmesiylede,Sektörde ilk akla gelen işletme olma hedefine başarı ile ulaşmış olursunuz. Elit seviyede hizmet alırken makul ücretler ödemek isteyen kişiler için en doğru seçim olduğu kanıtlanmış olur.

Kuru Temizleme Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Her kuru temizlemenin mutlaka fiyat listesinin olması gerekmektedir. Müşterilerin en yakın kuru temizlemeye gitme eğilimi olsa da fiyat listesi bulunmayan işletmeler müşterinin gözünde amatör görünmektedir. Kuru temizleme fiyatları belirlenirken şu unsurlar dikkate alınır; ürünün temizleme ve ütü işlemleri süresi, ürünün maddi değeri, temizleme işlemi sırasında ürünün zarar görme ihtimali, üründe herhangi bir aksesuar bulunup bulunmaması.

Sizi Arayalım?

Telefon numaranızı bize iletin, sizi arayıp dilediğiniz konuda bilgilendirelim.